Aktualności

Akcja BADAJ ZNAMIONA TERAZ Czerniak

Czerniak jest bardzo niebezpiecznym i złośliwym nowotworem skóry. Jednakże wcześnie wykryty w większości przypadków jest wyleczalny. Czerniak może powstać w obrębie istniejącego już znamienia barwnikowego tzw. "pieprzyka" lub w obrębie skóry wcześniej niezmienionej. Ocenia się, że w Polsce liczba osób zagrożonych rozwojem czerniaka stale wzrasta, dlatego niezwykle ważna jest jego profilaktyka pozwalająca na szybkie i prawidłowe rozpoznanie nowotworu. Wczesne wykrycie czerniaka daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. Wizyta u lekarza konieczna jest w przypadku, gdy mamy do czynienia z: niesymetrycznością, nieregularnością znamienia, zmianą jego koloru, wielkości (znamię maleje lub się zwiększa), naszą uwagę powinno też wzbudzić uczucie swędzenia, krwawienia czy pieczenia w miejscu zmiany skórnej. Zmiany barwnikowe zakwalifikowane do zabiegu, należy usuwać chirurgicznie i obowiązkowo poddawać badaniu histopatologicznemu, by nie przeoczyć zmiany złośliwej. Inne zmiany, które są na skórze, takie jak: brodawki łojotokowe, włókniaki świetnie poddają się laseroterapii, nie pozostawiając blizn.

Jak przygotować się do wizyty u specjalisty?

Poddająca się badaniu osoba może spodziewać się pytań o to, kiedy pojawiło się dane znamię, o jego rozwój, a także o wywiad rodzinny. Pacjentki, chcące ocenić znamiona na skórze twarzy, nie powinny nakładać makijażu, gdyż uniemożliwia on prawidłową ocenę dermatoskopową. Jeśli pacjent miał w przeszłości wycinane znamiona, dobrze, by zabrał ze sobą dotychczasową dokumentację i wyniki badań histopatologicznych.

Zapraszamy na profilaktyczną weryfikację znamion przez DERMOKONSULTANTKĘ w dniach 12.03-05.04 br.  w godz. od 11.30 do 13:00

Szczegółowe info pod nr tel 661-661-807

DERMATOLOG (DZIECI / DOROŚLI) 

CHIRURG ONKOLOG (DOROŚLI)

Ilość miejsc ograniczona