Aktualności

Informujemy, że do naszego zespołu dołącza Specjalista Endokrynolog dr n. med. Magdalena Gałecka- Josse.

Informujemy, że do naszego zespołu dołącza Specjalista Endokrynolog dr n. med. Magdalena Gałecka- Josse.

Endokrynolog zajmuje się leczeniem różnego rodzaju problemów związanych z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego: tarczycy, przysadki mózgowej, grasicy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki oraz jajników u kobiet i jąder u mężczyzn. Do najbardziej znanych chorób zalicza się m.in. nadczynność bądź niedoczynność tarczycy (w tym także chorobę Hashimoto), związane odpowiednio z nadmiernym lub zbyt małym produkowaniem hormonów przez tarczycę.
Endokrynolog zaczyna przyjmować od 15 kwietnia br.
Rejestracja i informacja pod nr tel 661 661 807

Endokrynolog chełm

Ciągle jesteś zmęczona, nie masz energii i nic Cię nie cieszy? A może przytyłaś, często masz wrażenie obrzmienia? Wypadające włosy, brzydka cera czy przyrost wagi to tylko nieliczne skutki nieprawidłowej pracy hormonów. Sprawdź jak je zbadać i co jest przyczyną ich nieprawidłowej pracy.
Hormony odpowiadają za prawidłowy przebieg wielu procesów życiowych, a równowaga hormonalna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaburzenia hormonalne mogą mieć różne podłoże i objawy. Często konieczna jest konsultacja z endokrynologiem i wykonanie badania na poziom hormonów.
Musisz pamiętać, aby badać się regularnie. Jeśli jednak masz konkretne objawy, warto zrobić badania wcześniej:
1. Przyrost wagi

Nie zmieniłaś nic w swojej diecie, a waga wciąż rośnie? Warto skonsultować to z lekarzem. Objawy te mogą świadczyć o insulinooporności lub niedoczynności tarczycy.
2. Wahania nastroju

Jesteś często poirytowana? A może wszystko Cię denerwuje? Jeśli często nie możesz poradzić sobie z emocjami, jest to kolejny objaw zaburzeń hormonalnych. Często pojawia się depresja lub nagły smutek, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę.
3. Nagłe i intensywne wypadanie włosów

Jeśli w ostatnim czasie Twoje włosy nadmiernie wypadają i kruszą się to znak, że powinnaś zrobić badania. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej to hormony odpowiadają za nadmierne wypadanie włosów.

W codziennej pracy psychologicznej coraz częściej spotykamy się z klientkami, które zgłaszają trudności w związku z posiadanymi chorobami tarczycy. Posiadanie wiedzy o funkcjonowaniu tarczycy jest niezbędne w naszej pracy, aby prowadzić efektywne poradnictwo psychologiczne. 
Serdecznie polecamy kampanię #Tarczycaotoczjaopieka (http://www.tarczyca.com.pl)

Zapraszamy do naszego endokrynologa i poradni zdrowia psychicznego:

http://przychodniacentrum.com/aktualnosci/informujemy-że-do-naszego-zespołu-dołącza-specjalista-endokrynolog-dr-n-med-magdalena-gałecka-josse

http://przychodniacentrum.com/oferta/psychologia-dzieci-dorośli